D12A5439

Zdjęcia backstage z planu filmu krótkometrażowego pt. “Granica”

Granica opowiada historię wychowanego w hotelu, dziesięcioletniego Maksa. Chłopca poznajemy w burzącym jego światopogląd momencie, gdy znany mu świat zostaje podzielony na pół. Lewa strona hotelu pozostaje do dyspozycji Maksa oraz gości, natomiast prawa staje się azylem dla uciekających przed zagrożeniem obcych. Wychowywany przez ksenofobicznego ojca chłopiec nie potrafi pogodzić się z obecnością nieznajomych.

W międzyczasie Maks doprowadza do pogorszenia się relacji między stronami. Tylko od niego zależeć będzie jak rostrzygnie się ten konflikt.

W tej opowieści autorom zależało ponad wszystko na uniwersalności i tym, aby każdy widz, niezależnie od swojego pochodzenia, mógł utożsamić się z bohaterami.
Z tego powodu najważniejszym bohaterem musi stać się świat przedstawiony, który symbolizuje ogół i globalne problemy.

Z tego powodu reżyser zdecydował się umieścić akcję filmu w hotelu. Hotelu, który dla głównego bohatera, syna recepjonisty, jest domem, a co za tym idzie całym światem.

Kluczem jest to, aby dorośli zrozumieli, że to oni kształtują, niezwykle podatne na ich sugestie, młode pokolenie. Na swoją starość będą zbierać tego plony, myśli, które zasieją w swoich dzieciach. Nie możemy dopuścić, aby opierały się one na nienawiści i strachu.

Produkcja: Jan Owczarek AdBrain
Reżyseria: Jan Dybus
DOP: Igor Połaniewicz, Michał Palikot
Kierowniczka produkcji: Wiktoria Kalisiak