Fotografia rodzinna

Chrzest, I Komunia Święta czy urodziny to niezwykłe chwile dla Was, jak również Waszych bliskich. Takie chwile, w których spotyka się cała rodzina, przyjaciele – warto uwiecznić!

Zdjęcia, które upamiętnią najbardziej ulotne momenty z życia każdej rodziny pozwolą na zatrzymanie tych chwil w naszej pamięci.

Dlatego dobre zdjęcia są ważne. Bo tort zostanie zjedzony, kwiaty zwiędną, muzyka ucichnie, a one zostaną z Wami na zawsze.

fotografia rodzinna

Dzieci szybko dorastają, a wspaniałe, wspólnie spędzone chwile mogą zacierać się w pamięci. Duża dostępność aparatów fotograficznych oraz telefonów z opcją robienia zdjęć i filmów tylko pozornie rozwiązuje ten problem. Zdjęcia cyfrowe łatwo utracić, a rzadko które ujęcie zostaje wydrukowane. Nadmiar wykonywanych zdjęć także jest dziś problemem. Łatwo zrobić setki ujęć z rodzinnego wyjazdu, jednak co dalej robić z tym wszystkim? Dlatego fotografia rodzinna jest nadal doskonałym rozwiązaniem dla każdej rodziny.

Dlaczego zdjęcia rodzinne są tak ważne?

Ogromne archiwa ze zdjęciami cyfrowymi zalegają na dysku twardym przez wiele dziesięcioleci. Do większości z nich już się nigdy nie wraca. Powodem jest przede wszystkim ilość. Przeglądanie setek obrazów z jednego wydarzenia szybko się nudzi i w praktyce nie ma większego sensu.

Zupełnie inaczej jest ze zdjęciami rodzinnymi wykonywanymi przez specjalistę. Ilość takich fotografii jest znacznie mniejsza, natomiast ładunek emocjonalny przez nie przekazywany – ogromny. Nie bez znaczenia jest także fakt, że takie zdjęcia zazwyczaj zamawia się w formie wydrukowanej. Można je dotknąć, poczuć i jeszcze raz wrócić do wspomnień.

Rodzaje zdjęć rodzinnych

Fotografia rodzinna oferuje kilka ciekawych możliwości dla każdego. W szczególności wyróżnić można:

  • Zdjęcia pozowane, które pozwalają stworzyć piękne, dynamiczne ujęcia z całą rodziną. Doświadczenie fotografa pozwala uchwycić maksimum emocji na każdym ujęciu. Dzięki temu takie fotografie doskonale będą prezentować się w każdym albumie.
  • Po oprawieniu w ramkę można umieścić je na biurku, szafce nocnej albo powiesić na ścianie w pokoju czy korytarzu. Przedstawiają najczęściej wszystkich domowników i pozwalają im pozostać w domu także wtedy, gdy w rzeczywistości przeprowadzą się lub gdzieś wyjadą.
  • Zdjęcia w plenerze. Możliwość wykonania profesjonalnych zdjęć w znanych sobie miejscach, jak podwórko przy domu, czy ulubiona łąka, to doskonałe połączenie wspomnień. Często budzą one najwięcej emocji, ponieważ najpełniej przypominają to, co minęło.

Wspomnienia zawarte w zdjęciach są bardzo cenne. Nawet po wielu latach potrafią budzić uśmiech i radość. Są także pamiątką dla przyszłych pokoleń, które będą chciały poznać swoich najstarszych przodków.

Dlaczego warto wybrać fotografię rodzinną?

Profesjonalne zdjęcia to najlepszy sposób, by zachować wspomnienia na wiele dziesięcioleci. Albumy stworzone z takich ujęć doskonale nadają się do albumów rodzinnych czy do oprawienia w ramkę. Jednak najważniejszą zaletą fotografii rodzinnej w porównaniu do własnych zdjęć, jest ładunek emocjonalny, jaki profesjonalista potrafi zamknąć w każdym zdjęciu. To dzięki temu jedna fotografia ze studia warta jest setce ujęć własnym aparatem.

Jeśli zależy Ci na zachowaniu swoich wspomnień, powinieneś rozważyć taką możliwość. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną. Odpowiem na wszystkie wątpliwości i zaoferuję najlepsze rozwiązanie.