Fotografia eventowa

Fotografia eventowa, nazywana także fotografią reportażową lub reporterską, to cenna umiejętność upamiętniania różnego rodzaju wydarzeń. Wykonywanie zdjęć w odpowiednim czasie i miejscu pozwala uwiecznić dynamikę uroczystości firmowych, konferencji, szkoleń lub dowolnych innych eventów. Dzięki wyczuciu i doświadczeniu fotograf potrafi w obrazach opowiedzieć ciekawą historię o wszelkich wydarzeniach.

Dlatego dobre zdjęcia są ważne. Bo tort zostanie zjedzony, kwiaty zwiędną, muzyka ucichnie, a one zostaną z Wami na zawsze. Pomogą Waszym pięknym wspomnieniom wracać do Was.

fotografia eventowa

Fotografia eventowa – uchwyć ten moment

Fotograf eventowy musi posiadać umiejętność wychwytywania odpowiednich momentów. W czasie zdarzenia wykonuje się nawet kilka tysięcy zdjęć, z których następnie wybierane są te najważniejsze. Doświadczony fotograf musi być obecny w każdym miejscu, aby nie przegapić żadnego ważnego momentu. Na profesjonalnych zdjęciach znaleźć można:

  • naturalny uśmiech uczestników,
  • interakcje pomiędzy ludźmi,
  • żywe emocje.

Dzięki temu przeglądając zdjęcia, możesz poczuć się, jakbyś znów był na danym wydarzeniu. Możesz przeżywać emocje na nowo.

Fotografia eventowa – nie tylko słowa

W fotografii eventowej liczą się nie słowa, ale emocje i interakcje. Najtrudniej sfotografować prelegentów, którzy właśnie zabierają głos. Jednak i to nie jest przeszkodą dla profesjonalisty. O wiele bardziej wartościowe są zdjęcia różnych zdarzeń.

Gesty, spojrzenia, uśmiechy – to w nich kryje się najwięcej emocji. Uchwycenie nawet najmniejszych detali przez fotografa eventowego pozwala na uwiecznienie tego, czego nie da się uchwycić w ulotnych słowach.

Unikać błędów

Wiele fotografii reporterskich jest całkowicie nieudanych z powodu podstawowych błędów. Profesjonalny fotograf nie powinien ich nigdy popełniać. Oto najczęstsze z nich:

  • zdjęcia przy jedzeniu. Wykonywanie zdjęć osób w czasie jedzenia to podstawowy błąd. Wyjątkami są symboliczne zdarzenia, na przykład ugryzienie pierwszego kawałka tortu przez solenizanta,
  • bycie „jak najbliżej”. Fotograf reportażowy nie powinien w żaden sposób ingerować w zabawę gości. Jednak dużym błędem jest też trzymanie się na dystans. Do uczestników należy podchodzić, by uzyskiwać ciekawe i wyjątkowe ujęcia,
  • ustawiane zdjęcia to największe zło w fotografii eventowej. Zdjęcia powinny być w pełni naturalne. Tymczasem wielu fotografów próbuje ustawiać gości do pozowanych zdjęć. Efektem są niezwykle sztuczne ujęcia, które mogą tylko zepsuć atmosferę całego reportażu,
  • dynamiczna impreza jest trudna do uchwycenia w kilku fotografiach. Często na takich eventach dzieje się bardzo dużo. Dlatego profesjonalny fotograf eventowy robi tysiące zdjęć, z których wybiera kilkadziesiąt najlepszych.

Fotograf eventowy

Wykonanie udanego reportażu fotograficznego z eventu nie jest proste. Doświadczenie i wiedza pozwalają na stworzenie profesjonalnych zdjęć. Dodanie do tego szczypty talentu i wyczucia pozwala uzyskać fotografie pełne emocji i dynamiki. Fotograf eventowy sprawi, że dzięki niemu po raz kolejny przeniesiesz się w tamto miejsce i na nowo odczujesz wszystko, co wtedy się wydarzyło. Wystarczy, że postawisz na sprawdzonego fotografa eventowego.