fotokutkowska 201

Śluby humanistyczne – czym są?

Choć w Polsce śluby humanistyczne nie niosą skutków prawnych, dla wielu par stanowią alternatywę dla tradycyjnego ślubu.

Zacznijmy od tego… czym jest ślub humanistyczny?

Śluby humanistyczne to uroczystości, w których zakochani ślubują miłość wyłącznie przed sobą – nie przed urzędnikiem, ani kapłanem.
Prowadzone są przez mistrza ceremonii tzw. Celebranta, który oprócz towarzyszenia młodej parze pomaga również w jej organizacji.

Dla kogo jest ślub humanistyczny?
Na śluby humanistyczne przeważnie decydują się osoby pragnące nieszablonowej oraz spersonalizowanej ceremonii. W tej formie zaślubin podkreślana jest przede wszystkim indywidualność młodej pary, przejawiająca się między innymi w samodzielnie ułożonej przysiędze zamiast gotowej formułki.

Jeżeli waszym marzeniem jest zorganizowanie ceremonii z większym rozmachem niż złożenie przysięgi w Urzędzie Stanu Cywilnego, a jednocześnie nie jesteście związani z żadnym kościołem, ani związkiem wyznaniowym, to ślub humanistyczny może być dla was doskonałą alternatywą.

Uwiecznij najważniejsze elementy ślubu humanistycznego

To coraz popularniejszy rodzaj ślubu, który skupia się przede wszystkim na deklaracji miłości pomiędzy parą młodą. Podczas ceremonii oprócz nowożeńców jest obecny również „mistrz”, który zastępuje księdza lub urzędnika, którzy towarzyszą odpowiednio ślubowi kościelnemu i cywilnemu. Jego zadaniem jest przedstawienie różnych propozycji dotyczących przebiegu ślubu, jak również oferowanie kluczowych rad, które pomogą spełnić oczekiwania narzeczonych.

Ceremonia ślubu humanistycznego może obejmować przedstawienie tekstów literackich, które dotyczą miłości lub szczęścia w małżeństwie. Dokładny wygląd ślubu zależy wyłącznie od Waszych pragnień. Częstym elementem są także przemówienia wygłaszane przez zgromadzonych gości. Dzięki nam te niezapomniane chwile zostaną z Wami na zawsze! Fotografia ślubna wykonywana przez nas będzie przedstawiać każdy istotny moment uroczystości – nawet te, które są niezwykle ciężkie do uchwycenia. To piękna uroczystość, która na zdjęciach prezentuje się naprawdę rewelacyjnie – nie czekaj i wybierz nasze wsparcie już teraz.

Śluby humanistyczne

Warto, aby tak ważne chwile dla pary chcącej wyznać sobie miłość zostały uwiecznione przez fotografa, dlatego że tort zostanie zjedzony, kwiaty zwiędną, toasty zostaną wzniesione, a uwiecznione chwile na fotografiach zostaną z Wami na zawsze. Pomogą Waszym wspomnieniom wracać do tych wspaniałych chwil, które rozpoczęły waszą wspólną przyszłość!