Fotografia Ślubna

Ślub – dlaczego warto upamiętnić to ważne wydarzenie?

Od dobrych kilkunastu lat standardem ślubnym jest wynajem profesjonalnego fotografa, który ma uwiecznić starannie przygotowane wesele, wejście państwa młodych w nowe życie oraz wszystkie wyjątkowe, wzruszające i zabawne chwile tego niezwykłego wieczoru.

Profesjonalny reportaż ślubny – dlaczego warto?

Niekiedy zdarza się, że młodzi, planując ślub i przyjęcie weselne, zastanawiają się nad zasadnością skorzystania z usług profesjonalnego fotografa. Niektóre pary wolą polegać na rodzinie i znajomych, mając świadomość tego, że w dzisiejszych czasach niemal każdy z nas ma aparat fotograficzny w telefonie. Trzeba jednak pamiętać, że jakość zdjęć wykonanych przez gości weselnych za pomocą telefonu diametralnie różni się od kadrów uchwyconych przez osobę doświadczoną i dysponującą profesjonalnym sprzętem.

Fotograf ślubny posiada najczęściej jeden lub dwa profesjonalne aparaty typu lustrzanka lub nowoczesne bezlusterkowce. Ponadto wyposażony jest on w dodatkowe akcesoria ulepszające jakość zdjęć, takie jak blendy, lampy błyskowe, czy statyw do grupowego, pozowanego zdjęcia. Taki fotograf, w przeciwieństwie do gości weselnych, zajmuje się wyłącznie swoją pracą, obserwując i wychwytując najciekawsze momenty wieczoru.

Kolejnym argumentem przemawiającym za wynajęciem profesjonalnego fotografa jest fakt, iż wykonane w trakcie ślubu oraz wesela zdjęcia zostaną przez niego starannie wyselekcjonowane i poddane obróbce, aby później trafiły do państwa młodych oraz gości weselnych. Niektórzy z fotografów oferują także możliwość wykonania pamiątkowego albumu z kilkunastoma najlepszymi kadrami ze ślubu i wesela. Taki album z fotografią ślubną może być wykonany w jednym lub kilku egzemplarzach i stanowić wyjątkową pamiątkę dla młodej pary, jak i świadków, rodziców lub też rodziców chrzestnych.

Sprawdź także: fotograf ożarów mazowiecki